Day Hiking      Günübirlik Doğa Yürüyüşü                     19 Nisan 2020 Pazar


Delmece Yaylası (Yalova)
400 dönüm alana sahip yaylada üzerinde
80 civarında ahşap ve kargir bina bulunmaktadır. Alan 2B orman arazisi kapsamındadır.
Erikli Yaylası (Çınarcık Yalova)
Çınarcık Teşvikiye Köyünün 6 km. yukarısında yayladır. Uzun yıllar yayla olarak kullanılmayan şelalesi ile ünlü yayla turistik yönde gelişme göstermektedir.

Araç hareket Yerleri
07:30 İncirli Dilek Pastanesi
07:45 Mecidiyeköy Yapı Kredi
08:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otopark
08:15 Göztepe E5 Köprüsü
08:30 Koz yatağı yol üzeri   
                     DELMECE YAYLASINDAN ERİKLİ YAYLASINA

                                                                                                                                          Delmece Yaylası- Yalova
Delmeceden Erikliye (Yalova)
Yürüyüşümüze Bursa Gemlik’e bağlı Selimiye Köyü’nden başlıyoruz. 2 saatlık bir yürüyüş sonunda 800 m. yükseklikteki Delmece Yaylası’na varıyoruz. Delmece Yaylası’nda verilen yemek molasından sonra Erikli Yaylası’na doğru toprak yoldan yürüyoruz daha sonra odun taşıyan katırcıların kullandığı için bot çıkaran çamurlu patika yola saparak Erikli Deresi’ne iniyoruz. Burdan derenin geldiği yöne giderek Erikli Yaylası’na varıyoruz. Buradan Teşvikiye Köyüne inmek için iki seçenek var.Toprak yol yada patika. Patikadan köye varış daha kısa olmasına karşın biraz çamurlu ve sonunda dere geçişi var. Toplam yürüyüş 6-7 saat sürebiliyor. 

Fiyat: Ulaşım-rehberlik ve kahvaltı dahil 230,- TL.dır.

Yanımızda bulundurmamız gereken malzemeler: 
* küçük boy sırt çantası
* yürüyüş botu
* yedek ayakkabı
* yağmurluk (panço)
* şapka
* yedek giysi
* kişisel ilaç ve malzemeler

                                              Önemli Notlar
Etkinliğimiz doğa sporları aktivitesi olduğu için, açıklanan zaman dilimi aşılabilir veya erken bitebilir.

Her katılımcı kendinden sorumlu olduğu gibi grup içindeki hiyerarsiye de ayak uydurmak zorundadır.Rehber ve sorumluluk üstlenmiş organizatörlere mantık dahilinde uyum sağlamakla yükümlüdür. Başlama ve son nokta bitiş saatleri  etkinlik içindeki istenmeyen durumlar, hava ve yol koşullarına göre değişiklik gösterebilir.

Tüm katılımcıların doğaya çıkarak yaban hayatına misafir olduklarını, doğadaki risklerin gerçek hayatın bir parçası olduğunu kabul ederek faaliyetlere katılmaları gerekmekte ve bu riskleri kabul ederek etkinliklere katılım yaptıklarını bilmelidir.

Kötü hava şartları, yaralanmalar, yangın, deprem, toprak kayması, yıldırım, fırtına, sel, yaban hayvanı ve yön kaybı gibi durumlarda tek yetkili ve söz sahibi faaliyet lideridir.

Aktivitelere ve etkinliklere katılanlar tüm yukarıda yazılı açıklamaları okuyarak kabul etmiş ona göre etkinliğe katılmış sayılacaktır. Mutlu ve keyifli yürüyüşler.


 ANA SAYFA
    |     KURUMSAL          FOTO GALERİ

DAĞ EVİ KONAKLAMA     |     HOBİ BAHÇELERİ     |     DOĞAL YAŞAM KAMPI   |    TRANS KAÇKAR       |      ALTIPARMAK DAĞLARI     |    DOĞA YÜRÜYÜŞÜ-HIKING